التبادل الاعلاني

داستان کوتاه : تصمیم مهم

داستان کوتاه : آخرین ضربه بود

داستان کوتاه : جنگ خوب است یا بد ؟

داستان کوتاه : بهت راننده تاکسی

داستان کوتاه : خواستگارهای کوهی

http://s6.picofile.com/file/8181759176/baner4_190.jpg

داستان کوتاه : آشیانه گنجشک

داستان کوتاه :پدران و مادران نادان

داستان کوتاه : بریدن درختان

داستان کوتاه : تنها مهربانی و دوستی

داستان کوتاه : سه مهره

داستان کوتاه : فقط دردش کم باشه !

داستان کوتاه : لیوان آب و مشکلات!

داستان کوتاه : گاهی باید نشنید!

داستان کوتاه : ماست مالی

داستان کوتاه : زندگی خائنین

داستان کوتاه : عشق ابدی

داستان کوتاه : آرزوی دو همسر 60 ساله

داستان کوتاه : جایگاه ادب از دیدگاه یک ریاضیدان

داستان کوتاه : مرام ما ایرانیان

داستان کوتاه : برنامه نویس و مهندس

داستان کوتاه : همسرم دیگر آن زن سابق نشد !

داستان کوتاه : بلایی که ابومسلم خراسانی بر سر کمونیسم آورد !

داستان کوتاه : خولی و خر نامرد

داستان کوتاه : بزرگترین حکمت

داستان کوتاه : قلب جغد پیر شکست

داستان کوتاه : سنگتراش ناراضی

داستان کوتاه : قدرت عجیب یک کودک

داستان کوتاه : شانه خودخواه از زیبا تبریزی

داستان کوتاه : درخشش سپید و خنک معشوق

داستان کوتاه : ساعت را نگاه می کنم

داستان کوتاه : زیر سایه های لغزان برف

داستان کوتاه : سرانجام عشق به ایران

داستان کوتاه : نا امیدی خردمندان را هم به زمین می زند

داستان کوتاه : لیلی، پروانه خدا

داستان کوتاه : وجود و دریای خرد

داستان کوتاه : آیا تکرار تاریخ ممکن است

داستان کوتاه : لیلی، رفتن است

داستان کوتاه : آیا در پس مرگ زندگی ست

داستان کوتاه : شیطان از انتشار لیلی می ترسد

داستان کوتاه : اسب سرکش در سینه لیلی

داستان کوتاه : لیلی، زیر درخت انار

داستان کوتاه : احترام به شایستگان

داستان کوتاه : جواز بهشت

داستان کوتاه : سم

داستان کوتاه : نشان لیاقت عشق

داستان کوتاه : تزریق خون

داستان کوتاه : امنیت در دستگاه دیوانی !

داستان کوتاه : امید ، خود زندگیست

داستان کوتاه : خانم نظافتچی

داستان کوتاه : بد شانسی

داستان کوتاه : پرنده ، نرم و زیبا

داستان کوتاه : اگر کوسه ها آدم بودند

داستان کوتاه : اوضاع اقتصادی جهان

داستان کوتاه : هدیه برادر

داستان کوتاه : معبد شیوا

داستان کوتاه : تفسیرهای خاخام

داستان کوتاه : دریاها نماد فروتنی

داستان کوتاه : خدا و کودک

داستان کوتاه : مورچه

داستان کوتاه : اینم از سیزده به درشون...

داستان کوتاه : رویاها

داستان کوتاه : عملیات‌ کربلای‌ پنج‌ شلمچه

داستان کوتاه : وسوسه

داستان کوتاه : ماجرای مرد خبیث

داستان کوتاه : ارشک و رودخانه مردمی

داستان کوتاه : درسی از ابومسلم خراسانی

داستان کوتاه : روسپی و راهب از پائولو کوئیلو

داستان کوتاه : خشم فرمانروای یزد

داستان کوتاه : کوزه ترک خورده

داستان کوتاه : سفر هفتاد ساله

داستان کوتاه : ساختن روح

داستان کوتاه : شادی در تنهایی نیست

داستان کوتاه : فروتنی فریاپت

داستان کوتاه : میخهایی بر روی دیوار

داستان کوتاه : عشق بورزید تا به شما عشق بورزند

داستان کوتاه : مزدور

داستان کوتاه : برایت ارزوی کافی میکنم!!!

داستان کوتاه : لیلی، نام دیگر آزادی

داستان کوتاه : لیلی، تشنه تر شد

داستان کوتاه : کی می تونم برم خونمون ؟

داستان کوتاه : عسل بدیعی درگذشت

داستان کوتاه : خیابان های شهر

داستان کوتاه : بازی

داستان کوتاه : توهم

داستان کوتاه : پاسخ فرمانروای ایران بانو ام رستم

داستان کوتاه : نقشه شکست خورده

داستان کوتاه : مدیر و منشی

داستان کوتاه : صدای دل انگیز زندگی

داستان کوتاه : کتاب سیاه

داستان کوتاه : دلمشغولی های شاه سلطان حسین

داستان کوتاه : قهرمان های آدمهای کوچک


المواضيع الأخيرة
تدفق ال RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 


جستجو
 
 

نتائج البحث
 


Rechercher بحث متقدم


سایت Iranian Futurist : جهان به کدام سو می رود

اذهب الى الأسفل

سایت Iranian Futurist : جهان به کدام سو می رود

پست من طرف kami في الخميس ديسمبر 15, 2011 7:34 am


کره زمین طی 100 ساله آینده غیر قابل سکونت خواهد بود و بشر باید بدنبال کرات دیگر باشد در مقابل ارد بزرگ اندیشمند ایرانی در پاسخ به سئوالی در این مورد گفته بود : آدمیان هر ناراستی و سختی را ، با اندیشه خویش پشت سر خواهند گذاشت ، هیچ تاریکی در پیش روی نیست .

در واقع نظر ارد بزرگ حامل این موضوع بود که بشر توانایی حل مشکلات خود را داراست و همه چیز رو به روشنی و راحتی خواهد بود . مقاله زیر تحلیلی بر آینده بشر دارد که تایید کننده نظر ارد بزرگ است با هم این مقاله را می خوانیم :


جهان به سمت راحتی و سرعت پیش می رود

مترجم: ندا لهردی
«آینده چه می‌شود و ما را به کجا می‌برد؟»؛ این سوالی است که هر کدام از ما شاید در طول روز بارها و بارها با خودمان تکرار می‌کنیم و چون جواب دقیق و درستی هم برای آن نداریم می‌توانیم آن را باز هم با خودمان تکرار کنیم.

در واقع موضوع اینجا است که اجداد ما هم این سوال را در ذهن داشتند و احتمالا فکرش را هم نمی‌کردند که زمانی پدیده‌ای به نام تکنولوژی دنیا را متحول کند. حالا اما ما با وجود تکنولوژی‌های متنوعی که هر روز هم تغییر کرده و همه چیز را با خودشان تغییر می‌دهند، تصور روشن‌تری از آینده داریم. اغلب ما می‌دانیم زندگی روزمره افراد در آینده با کمک تکنولوژی بسیار راحت شده و روند سریع‌تری خواهد داشت. کارشناسان اما این آینده تکنولوژیک را به صورت جزئی‌تر بررسی می‌کنند.


صندوق تحقیقات ICT در اروپا

حدود دو هفته پیش، یعنی درست در روزهای 27 تا 29 ماه سپتامبر رویدادی با نام Digitally Driven با تمرکز بر تاثیر فناوری اطلاعات و ارتباطات بر زندگی آینده افراد در شهر بروکسل برگزار شد. این رویداد با حضور محققان، تاجران و کارشناسان در بخش‌های مختلف نمایشگاه، کنفرانس و شبکه‌ای با تمرکز بیشتر بر استراتژی‌هایی که می‌تواند اروپا را از نظر تکنولوژی همچنان موفق و رقابتی حفظ کرده و نگه دارد برگزار شد. به این ترتیب در این کنفرانس بحث بر سر تکنولوژی‌های آینده حسابی داغ بود، هرچند این بحث به سمت مباحث سیاست‌گذاری‌های کلان در این مورد مانند برنامه‌های دیجیتال آینده اروپا و صندوق تحقیقات و نوآوری ICT اروپا به ارزش 8/2 میلیارد یورو در طول سال‌های 2011 تا 2012 منتهی شد.

به عقیده بسیاری از شرکت‌کنندگان، این کنفرانس به خاطر برگزاری کارگاه‌هایی درباره سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ICT و چگونگی جذب سرمایه، برای شرکت‌های تجاری متوسط مناسب و مفید بوده است. در این میان اما نباید نمایشگاهی را که به صورت جانبی در کنار این کنفرانس برگزار شد، فراموش کرد. در این نمایشگاه 100 شرکت‌کننده از کشورهای مختلف اروپایی حضور داشتند و در آن آخرین و جدیدترین پروژه‌های ICT اروپا را به نمایش گذاشتند. این پروژه‌ها در واقع طرح‌هایی برای استفاده از تکنولوژی در آینده نزدیک بوده و در چهار بخش اصلی قرار می‌گرفتند.
بخش اول مربوط به تکنولوژی‌های سه بعدی و کاربرد آنها در ساخت ماکت‌های مصنوعی سه‌بعدی از مکان‌های تاریخی و فرهنگی اروپا بود. سیستم‌های نوررسانی نوین هم بخش مهمی در این نمایشگاه بودند که مورد توجه اغلب بازدیدکنندگان قرار گرفت. در این بخش، تکنولوژی‌هایی برای توسعه نوررسانی به شیوه ارگانیک به نمایش گذاشته شده بودند. تحقیقات نشان می‌دهند که سیستم‌های نوررسانی ارگانیک تا پنج برابر به صرفه‌تر از سیستم‌های نوررسانی رایج امروزی هستند و به همین دلیل در آینده نزدیک به سرعت جایگزین این سیستم‌های فعلی خواهند شد.


بخشی به نام Kompaï هم بخشی بود که به معرفی نسل آینده روبات‌ها برای کمک به افراد بیمار، ناتوان یا سالمندان برای آنکه بتوانند به صورت مستقل و بدون کمک دیگران در خانه خودشان زندگی کنند، اختصاص داشت. این بخش با استقبال خوبی مواجه شد. از طرفی بخش دیگری هم در این نمایشگاه به معرفی تکنولوژی‌های مجازی به عنوان ابزاری جهت کمک به معلولان دارای نقص عضو برای چگونگی استفاده دیجیتالی از اعضای مصنوعی بدنشان می‌پرداخت.


خودروهای آینده

تکنولوژی اما این روزها به تدریج در حال نفوذ به بخش‌های مختلفی است که در این میان صنعت خودرو یکی از مهم‌ترین آنها است. در واقع بسیاری از کارشناسان این صنعت معتقدند که استفاده از تکنولوژی‌های جدید در خودروسازی می‌تواند این صنعت را کاملا متحول کند. «پاول برنلیگ یکی از تحلیل‌گران شناخته شده در صنعت خودرو درباره تکنولوژی‌های آینده می‌گوید: «خودروها در آینده می‌توانند با استفاده از تکنولوژی‌های جدید سرویس‌های اورژانسی را به موقع از وقوع یک تصادف جاده‌ای باخبر کنند. به این ترتیب، خودروهای آینده با استفاده از سنسورهایی خاص اطلاعات مربوط به مکان تصادف و حتی تعداد سرنشینان خودرو را به سرویس‌های امدادی ارسال کنند. این هدفی است که این روزها اغلب شرکت‌های خودروسازی بزرگ دنبال می‌کنند، به همین دلیل در حال آماده سازی زیرساخت‌های لازم برای آن هستند.»


کامپیوترهای هوشمند

کامپیوترها در واقع یکی از مهم‌ترین ابزارهای تکنولوژی هستند که مردم مختلف در سرتاسر دنیا با آن سر و کار دارند. درست به همین دلیل هم تغییر در ساختار این دستگاه‌ها می‌توانند برای مردم بیشتر ملموس باشند. شرکت Intel به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شرکت‌های کامپیوتری جهان معتقد است که کامپیوترهای آینده بسیار هوشمند بوده و می‌توانند اطلاعات بیشتری از کاربران خود به‌دست بیاورند. در آخرین کنفرانس سالانه این شرکت که در شهر سانفرانسیسکو برگزار شد، «جاستین راتنر» مدیر ارشد تکنولوژی این شرکت اعلام کرد که کامپیوترهای آگاه و هوشمند در حقیقت همان کامپیوترهای آینده هستند که به خوبی می‌توانند با کاربران خودشان تعامل برقرار کنند. او می‌گوید: «این کامپیوترها درباره کاربر خود شناخت دارند، تمام اطلاعات مربوط به کارها و امور روزمره آنها را می‌دانند، مقصد مورد نظر کاربران و جایی که از آن می‌آیند، نیازهای کاربران، علایق و موارد غیر جذاب برای آنها را هم شناسایی می‌کنند. شاید ساخت این کامپیوترهای هوشمند بیش از دو دهه دیگر طول بکشد؛ اما این اتفاق به زودی و در آینده رخ می‌دهد و تعجب همه ما را بر می‌انگیزد.»

راتنر معتقد است که نرم‌افزار کاربردی Fodor که این روزها مورد توجه کاربران زیادی هم قرار گرفته است، نمونه‌ای از نرم‌افزارهای هوشمند آینده است. این نرم‌افزار کاربردی در واقع اطلاعات لازم برای گردشگری را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد و به این دلیل به عنوان دستیار شخصی تعطیلات هم شناخته می‌شود.

موبایل‌های مفهومی

تکنولوژی‌های آینده قطعا گوشی‌های موبایل را هم بی نصیب نمی‌گذارند؛ هر چه باشد این دستگاه‌ها در حال حاضر پر طرفدارترین محصولات تکنولوژی و دیجیتال به حساب می‌آیند. دکتر «پاول جاکوبز» مدیرعامل شرکت Qualcomm در آخرین کنفرانس خود در شهر لندن درباره موبایل‌های آینده گفت: «موبایل‌ها در آینده مجهز به پردازنده‌هایی با سرعت بسیار بیشتر هستند، چون حجم اطلاعات کاربران آنها هر روز در حال افزایش است. این گوشی‌ها دارای نمایشگرهایی خواهند بود که همیشه روشن هستند بدون آنکه انرژی باتری را مصرف کنند و به این ترتیب کار با آن‌ها برای کاربرانشان راحت‌تر خواهد بود».

این در حالی است که علاوه بر تغییر مشخصات سخت‌افزاری موبایل‌های آینده قابلیت‌های متفاوت و منحصر به فردی را هم به کاربران خودشان می‌دهند. به عنوان نمونه، موبایل‌های مفهومی یکی از پر طرفدارترین ابزار تکنولوژی در آینده خواهند بود. یکی از این موبایل‌ها، گوشی است که دارای نمایشگر شفاف و بی رنگ بوده و وضعیت آب و هوایی را برای کاربرانش به شکل کاملا ملموس و محسوسی نمایش می‌دهد. به این ترتیب در یک روز آفتابی نمایشگر این موبایل کاملا شفاف بوده و در روز بارانی این نمایشگر قطرات مجازی باران را روی خود نمایش می‌دهد. در روزهای برفی هم تمام سطح نمایشگر این موبایل پوشیده از شبنم‌های یخ‌زده می‌شود. این موبایل احتمالا با نام پنجره به بازار معرفی خواهد شد.

با این اوصاف انتظار می‌رود موبایل‌های مفهومی آینده هم مانند گوشی‌های امروزی همچنان مورد توجه و علاقه اغلب کاربران قرار بگیرند.


تبدیل انرژی انسانی به انرژی الکتریکی

این یک بحث مهم است که مدت‌ها است ذهن کارشناسان و متخصصان انرژی را به خودش جلب کرده است،اما این اتفاق به زودی و در آینده نه چندان دور به واقعیت تبدیل می‌شود. آخرین اطلاعات در این مورد نشان می‌دهند که کارشناسان در حال کار روی انگشت‌هایی مصنوعی و ویژه‌ای هستند که می‌توانند روی دست کاربران قرار گرفته و در کارهایی مانند نقشه کشی و محاسبات مهندسی به آنها کمک کند. به این ترتیب که این انگشت تمام اندازه‌ها را که با دست و توسط انگشت کاربرانش نشان داده می‌شود به اطلاعات مجازی و کامپیوتری تبدیل می‌کند.

صندلی‌های مبدل انرژی هم از این دسته محصولات هستند. این صندلی‌های آینده در واقع می‌توانند به صورت یک ماساژور عمل کرده و انرژی‌های ناشی از درد و خستگی بدن افراد را به انرژی الکتریکی تبدیل کنند. با این اوصاف است که از این صندلی‌ها در آینده به عنوان منابع تغذیه برق و انرژی الکتریکی هم استفاده می‌شود.نظر ارد بزرگ در موضوع "جهان به کدام سو می رود" .

یاسمین آتشیشخصی از ارد بزرگ (متفکر و اندیشمند کشورمان) پرسید جهان به کدام سو می رود ؟
پاسخ شنید : بهروزی
دوباره پرسید : فلاسفه غرب می گوید باید از کره زمین به جای دیگر سفر کرد ! اینجا بزودی غیر قابل سکونت می شود نظر شما چیست ؟
پاسخ شنید : آدمیان هر ناراستی و سختی را ، با اندیشه خویش پشت سر خواهند گذاشت ، هیچ تاریکی در پیش روی نیست .

دوباره پرسید : چرا اندیشمند و متفکرین غرب ، آینده زمین را تیره و تار می بینند ؟
و آخرین پاسخ ارد بزرگ این بود : بینش و نگاه ما برآیند آرمانهای نهان ماست . باید به دانش و نیروی خرد خویش باور داشته باشیم و دلهره و بیم را از خویش دور کنیم . فرزندان ما نیازی به پدران گریزان از آنچه هست ندارند ، ما باید آینده آنان را با آگاهی و دانش ، سپید و روشن کنیم .

شخص با این که پاسخ اش را گرفته بود باز پرسش اش را اینگونه طرح کرد که : استفان ویلیام هاوکینگ می گوید : "خطر نابودی طی صد سال آینده انسان را تهدید می کند زیرا تا چند صد سال دیگر جلوگیری از وقوع فجایع انسانی بر روی زمین غیر ممکن خواهد شد. نسل انسان نباید تمامی آینده خود را بر روی این سیاره سرمایه گذاری کند. من می توانم خطر بزرگی را ببینم که نسل بشر را تهدید می کند." حالا نظر شما چیست ؟
پاسخ ارد بزرگ سکوت و گذشتن بود...

این پرسش و پاسخ با اندیشمند کشورمان ارد بزرگ ، داستانی تاریخی جالبی بیادم آورد گفته می شود : روزی یکی از شاگردان فیلسوف و پزشک کشورمان پورسینا (شیخ الرئیس ابوعلی سینا) پرسید فلان حرف افلاطون اینگونه است و استاد نظر خود را گفت و باز شاگرد همان حرف قبلی اش را تکرار کرد و اینبار استاد بیشتر پرسش شاگرد را شکافت و دو دیدگاه متفاوت خویش و افلاطون را بازگویی کرد شاگرد اجازه خواست و رفت استاد خسته به چند پرسش شاگردان پاسخ گفت و عازم منزل شد در بین راه باز همان شاگرد در مقابل پورسینا ایستاد و گفت فلان حرف افلاطون اینگونه است !!! که در واقع همان حرف سابقش بود و بیچاره استاد انرژی بسیار برای توضیح و تفسیر آن از دست داده بود پورسینا به شاگرد خیره شد و گفت : اگر آثار افلاطون اینهایی است که به دست ما رسیده، بی سواد بوده است . سپس سرش را پایین آورد و از کنار شاگرد گذشت . در آن حال شاگرد می گفت پس چرا استاد از صبح در مورد یک بی سواد با من گفتگو می کردید ؟!!!... پورسینا سرخ شده لب می گزید و دور می گشت ...


برگرفته از :
http://www.ayandeh.com/page1.php?news_id=7798
avatar
kami

تعداد پستها : 52
امتیاز : 94943
اعتبار : 20
تاريخ التسجيل : 2011-11-30

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: سایت Iranian Futurist : جهان به کدام سو می رود

پست من طرف نوشین آریا في الجمعة فبراير 10, 2012 1:09 am

تارنگار مردی از جنس خدا - ارد بزرگ
تارنگار سیاره من! : تفکرات ارد بزرگ !
تارنگار سیاره من! - خوشه چینی از دفترایام !
انجمن پرشین تاک :آزادیخواهی و میهن پرستی
انجمن پرشین تاک : تاسف خواجه نصیرالدین طوسی
سایت پروانه جواهریان : عکس و سخن
تارنگار من آزاد : جملات کوتاه ولی زیبا از بزرگان - سری 2
انجمن كليپ دوني : سخنان بزرگان !!!
انجمن كليپ دوني : سخنان بزرگان !!!(قسمت دوم)
انجمن كليپ دوني : سخنان بزرگان !!!(قسمت سوم)
انجمن كليپ دوني : سخنان بزرگان !!!(قسمت چهارم )
تارنگار اوج پرواز : سخنان حکیمانه
تارنگار حکمت و اراده : سخنان پایانی و پیش از مرگ حکیم ارد بزرگ با ایرانیان
تارنگار رياضي : با اندیشمندان
تارنگار روزنگار زندگی من
تارنگار تنها : جملات قصار
تارنگار ❤ حکیم ارد بزرگ ❤ کیـ❤ــــمیا : ❤ برای عشقم حکیم ارد بزرگ ❤
تارنگار فرقان - جایگاه ادب از دیدگاه یک ریاضیدان
تارنگار مهدی ندری : عفو و گذشت از دیدگاه مشاهیر
تارنگار شمساي شيروان : ارد بزرگ فرزند شیروان
جامعه مجازی پی سی پارسی : بارش باران
سایت اس ام اس کده : اس ام اس فلسفی و جملات زیبا جدید
تارنگار خلوت دل : دل نوشته
تارنگار coast-calm : حکمت اردیسم / زندگی نامه حکیم ارد بزرگ
تارنگار يادداشت هاي ماندگار : سخنانی از ارد بزرگ
تارنگار dAndY cAn UnDerStand yOu : ¸¸.•*´راه كار¸¸.•*´
تارنگار اتاق تنهایی یک پسر... : سخنان جاودانه ها
تارنگار بچه هاي فناوري اطلاعات صنعتي بيرجند 90 : هر روز یک سخن فلسفی
تارنگار شرب زرکشیده : ماست مالی
تارنگار لقمان 2 : سخنان بزرگان
تارنگار ❤ حکیم ارد بزرگ ❤ کیـ❤ــــمیا : ❤ حکیم ارد بزرگ ❤ گوش کن مرا ...!
تارنگار راه ابریشم ، همانند خلیج عربی جعلی است
سايت بيان : صد در صد زن ها خوبن
تارنگار داستان کوتاه : قصه پر غصه (این یه داستان کوتاه نیست)
تارنگار هشجین زرجه : درغم به دنبال چه می گردی؟
تارنگار Pouria Heravi : صد در صد زن ها خوبن !
تارنگار داستان کوتاه : جلادی در سیمای یک زن
تارنگار داستان کوتاه : ما همه نادریم
تارنگار داستان کوتاه : طعم عشق به میهن
تارنگار داستان کوتاه : عزرائیل در تاکسی !
تارنگار داستان کوتاه : کارمند حاضر جواب
تارنگار داستان کوتاه : آرایشگر
شبکه اجتماعی نت پارک : دریاها
تارنگار ❤ حکیم ارد بزرگ ❤ کیـ❤ــــمیا : ❤ حکیم ارد بزرگ امشب تا صبح برای عشقمون اشک می ریزم ❤
تارنگار ❤ حکیم ارد بزرگ ❤ کیـ❤ــــمیا : آره یگانه عشقم ❤ حکیم ارد بزرگ ❤ دوستت دارم همیشه
انجمن ها و تالارهاي گفتگو سايت كوچولو : ♥||||| ♥ مـشـاعـره بـا سخــنان بـــزرگـــان♥||||| ♥
تارنگار میم و نون : هیچگاه امید کسی را ناامید نکن ، شاید امید تنها دارایی او باشد . ارد بزرگ
تارنگار سخنان یه جامعه شناس کوچولو : سخنان فلسفي
سایت هواداران فوتبال|استقلال تهران، فوتبال ایران و جهان : پارمیس
شبکه اجتماعی آبگون : زيبارويان
شبکه اجتماعی فيس نما FaceNama
انجمن هواداران محسن یگانه : سخنان زیبای بزرگان
انجمن های تخصصی فلش خور : پیشکش به شاه
انجمن ..::wWw.Forum.FunHub.iR::.. : صدای جاودانه دختران ایرانی
تارنگار Love Me: عشق در نگاه بزرگان
تارنگار حکمت و ارادهܓ✿ܓ✿ : بروز شدم
تست شماره 2 اردیسم ORODISM (خود شناسی)
تارنگار حکمت و ارادهܓ✿ܓ✿ : حکمای چهارگانه
تارنگار کتاب سرخ Red Book : دانلود کتاب سرخ
شبکه اجتماعی panah - cloobzzz کلوب ززز
فان فار انجمن سرگرمی تفریحی پارسی زبانان : آیا میدانستی که ؟ ( دهها نکته خواندنی )
شبکه اجتماعی فیس ایران : گیتی
سایت Iranian Futurist : جهان به کدام سو می رود
تالار گفتمان ایرونی آنلاین : سخنان بزرگان و جملات حکیمانه از بزرگان....
سایت naznet.ir : اس ام اس سخنان بزرگان / سری جدید
تارنگار دوران تنهایی - "راه ابریشم دروغی بیش نیست"
تارنگار جديدترين عكس ها و فيلم ها و ...
تارنگار parisa : "راه ابریشم دروغی بیش نیست"
تارنگار مشهد : حکمای چهارگانه (چهار حکیم جهانی خراسان بزرگ)
تارنگارجديدترين عكس ها و فيلم ها و ...
تارنگار کتاب : "راه ابریشم" همانند خلیج عربی جعلی است
بزرگترین سایت تفریخی : سخنان حکیمانه و پندآموز ارد بزرگ
avatar
نوشین آریا

تعداد پستها : 197
امتیاز : 96712
اعتبار : 84
تاريخ التسجيل : 2011-11-06
العمر : 33
آدرس پستي : تهران

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد