داستانهای های کلاس کوتاه و خواندنی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
التبادل الاعلاني

داستان کوتاه : تصمیم مهم

داستان کوتاه : آخرین ضربه بود

داستان کوتاه : جنگ خوب است یا بد ؟

داستان کوتاه : بهت راننده تاکسی

داستان کوتاه : خواستگارهای کوهی

http://s6.picofile.com/file/8181759176/baner4_190.jpg

داستان کوتاه : آشیانه گنجشک

داستان کوتاه :پدران و مادران نادان

داستان کوتاه : بریدن درختان

داستان کوتاه : تنها مهربانی و دوستی

داستان کوتاه : سه مهره

داستان کوتاه : فقط دردش کم باشه !

داستان کوتاه : لیوان آب و مشکلات!

داستان کوتاه : گاهی باید نشنید!

داستان کوتاه : ماست مالی

داستان کوتاه : زندگی خائنین

داستان کوتاه : عشق ابدی

داستان کوتاه : آرزوی دو همسر 60 ساله

داستان کوتاه : جایگاه ادب از دیدگاه یک ریاضیدان

داستان کوتاه : مرام ما ایرانیان

داستان کوتاه : برنامه نویس و مهندس

داستان کوتاه : همسرم دیگر آن زن سابق نشد !

داستان کوتاه : بلایی که ابومسلم خراسانی بر سر کمونیسم آورد !

داستان کوتاه : خولی و خر نامرد

داستان کوتاه : بزرگترین حکمت

داستان کوتاه : قلب جغد پیر شکست

داستان کوتاه : سنگتراش ناراضی

داستان کوتاه : قدرت عجیب یک کودک

داستان کوتاه : شانه خودخواه از زیبا تبریزی

داستان کوتاه : درخشش سپید و خنک معشوق

داستان کوتاه : ساعت را نگاه می کنم

داستان کوتاه : زیر سایه های لغزان برف

داستان کوتاه : سرانجام عشق به ایران

داستان کوتاه : نا امیدی خردمندان را هم به زمین می زند

داستان کوتاه : لیلی، پروانه خدا

داستان کوتاه : وجود و دریای خرد

داستان کوتاه : آیا تکرار تاریخ ممکن است

داستان کوتاه : لیلی، رفتن است

داستان کوتاه : آیا در پس مرگ زندگی ست

داستان کوتاه : شیطان از انتشار لیلی می ترسد

داستان کوتاه : اسب سرکش در سینه لیلی

داستان کوتاه : لیلی، زیر درخت انار

داستان کوتاه : احترام به شایستگان

داستان کوتاه : جواز بهشت

داستان کوتاه : سم

داستان کوتاه : نشان لیاقت عشق

داستان کوتاه : تزریق خون

داستان کوتاه : امنیت در دستگاه دیوانی !

داستان کوتاه : امید ، خود زندگیست

داستان کوتاه : خانم نظافتچی

داستان کوتاه : بد شانسی

داستان کوتاه : پرنده ، نرم و زیبا

داستان کوتاه : اگر کوسه ها آدم بودند

داستان کوتاه : اوضاع اقتصادی جهان

داستان کوتاه : هدیه برادر

داستان کوتاه : معبد شیوا

داستان کوتاه : تفسیرهای خاخام

داستان کوتاه : دریاها نماد فروتنی

داستان کوتاه : خدا و کودک

داستان کوتاه : مورچه

داستان کوتاه : اینم از سیزده به درشون...

داستان کوتاه : رویاها

داستان کوتاه : عملیات‌ کربلای‌ پنج‌ شلمچه

داستان کوتاه : وسوسه

داستان کوتاه : ماجرای مرد خبیث

داستان کوتاه : ارشک و رودخانه مردمی

داستان کوتاه : درسی از ابومسلم خراسانی

داستان کوتاه : روسپی و راهب از پائولو کوئیلو

داستان کوتاه : خشم فرمانروای یزد

داستان کوتاه : کوزه ترک خورده

داستان کوتاه : سفر هفتاد ساله

داستان کوتاه : ساختن روح

داستان کوتاه : شادی در تنهایی نیست

داستان کوتاه : فروتنی فریاپت

داستان کوتاه : میخهایی بر روی دیوار

داستان کوتاه : عشق بورزید تا به شما عشق بورزند

داستان کوتاه : مزدور

داستان کوتاه : برایت ارزوی کافی میکنم!!!

داستان کوتاه : لیلی، نام دیگر آزادی

داستان کوتاه : لیلی، تشنه تر شد

داستان کوتاه : کی می تونم برم خونمون ؟

داستان کوتاه : عسل بدیعی درگذشت

داستان کوتاه : خیابان های شهر

داستان کوتاه : بازی

داستان کوتاه : توهم

داستان کوتاه : پاسخ فرمانروای ایران بانو ام رستم

داستان کوتاه : نقشه شکست خورده

داستان کوتاه : مدیر و منشی

داستان کوتاه : صدای دل انگیز زندگی

داستان کوتاه : کتاب سیاه

داستان کوتاه : دلمشغولی های شاه سلطان حسین

داستان کوتاه : قهرمان های آدمهای کوچک


المواضيع الأخيرة
تدفق ال RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 


جستجو
 
 

نتائج البحث
 


Rechercher بحث متقدم


ايران امنيت همسايگان را امنيت خود مي داند

اذهب الى الأسفل

ايران امنيت همسايگان را امنيت خود مي داند Empty ايران امنيت همسايگان را امنيت خود مي داند

پست من طرف ریحانه في الإثنين نوفمبر 23, 2015 9:43 pm

تروريسم تکفيري ، محصول مداخلات غيرمسئولانه برخي کشورها
۱۳۹۴\۰۹\۰۱ - ۱۱:۳۲ PM


معاون عربي آفريقايي وزير امور خارجه تروريسم تکفيري را محصول رفتارهاي مداخله جويانه و غيرمسئولانه برخي بازيگران منطقه اي و فرامنطقه اي در منطقه خاورميانه و شمال آفريقا دانست.

به گزارش خبرگزاري صدا و سيما، حسين امير عبداللهيان در کنفرانس بين المللي سياست جهاني در مونتروي سوئيس با تبيين علل تحولات غرب آسيا گفت : شرايط کنوني خاورميانه نشانگر دوران گذار از نظم سياسي و امنيتي قديم و حرکت به سمت نظمي تازه است.


وي افزود : بسياري از مشکلات طولاني مدت گذشته همچنان بدون تغيير باقي مانده که مهمترين آن دخالت مکرر قدرت هاي فرامنطقه اي در امور خاورميانه است ، مداخلاتي که اغلب به صورت نظامي و سخت افزارانه است که سبب پيچيده تر شدن اوضاع غرب اسيا شده است.


امير عبداللهيان خاورميانه را در دوران گذار کنوني نيازمند نظم امنيتي نوين دانست و گفت : رمز کارآمدي نظم نوين امنيتي در خاورميانه ، درونزايي ، نقش افريني جمعي حکومت ها و توجه به خواستهاي مشروع مردم منطقه است و يکي از بهترين شيوه هاي کمک به رفع مشکلات خاورميانه تقويت فرايندهاي همگرائي منطقه اي در سطوح دولتي و مردمي است.


معاون وزير امور خارجه تصريح کرد : جاي تاسف است که در سال هاي گذشته قيام هاي ملي و دموکراسي خواهي مردم منطقه با اقدام تروريست ها به انحراف کشيده شد و اکنون با درک غيردقيق برخي رهبران کشورهاي همسايه ما از تحولات داخلي و بي توجهي به حکومتداري خوب به جاي صندوق راي ، اسلحه و ترور ، سرنوشت ملت ها را تعيين مي کند .


وي در بخش ديگري از سخنانش با تبيين ريشه هاي تروريسم در جهان گفت : اقدامات داعش تاييد مي کند که خطر بزرگ و اصلي در جهان امروز آن است که سازمان هاي تروريستي به حکومت هاي تروريستي تبديل شوند .


اميرعبداللهيان افزود : مهمترين وجه تمايز جديد اوضاع بحراني خاورميانه در مقايسه با قرون گذشته ، سهولت انتقال بحران، تروريسم و ناامني از اين منطقه به ديگر نقاط جهان است و البته چنين تمايزي نتيجه شبکه اي شدن امنيت در دهکده جهاني و سهولت تاثير پذيري مناطق جهان از همديگر است . وي با ابراز تاسف از استفاده ابزاري از تروريسم هشدار داد : تقسيم تروريسم به انواع خوب و بد سبب وخامت بيشتر امنيت در خاورميانه و امنيت جهاني شده است .


امير عبداللهيان ، پرداختن به رفع مشکل بزرگي مانند تروريسم را بيش از تقابل سخت افزاري و مواجهه نظامي، نيازمند راه حل هاي نرم افزارانه مانند کاستن از تعداد شهروندان منزوي، پايان دادن به اشغالگري، يافتن راه هاي ريشه کني فقر و بهبود زير ساخت هاي سياسي، اجتماعي و اقتصادي در خاورميانه برشمرد.


معاون وزير امور خارجه تصريح کرد: تروريسم تکفيري که اکنون به عنوان تهديدي نوين و فرامرزي، امنيت جهاني را مخدوش کرده و همه دولت ها، ملت ها، اديان و مذاهب را هدف قرار داده است، محصول رفتارهاي مداخله جويانه و غيرمسئولانه برخي بازيگران منطقه اي و فرامنطقه اي در منطقه خاورميانه و شمال آفريقا دانست.


وي گفت : تروريسم تکفيري جرياني تصنعي، بي هويت و بي ارتباط با اديان و مذاهب الهي است که برخي بازيگران در خطايي راهبردي از آن استفاده ابزاري مي کنند و اکنون هزينه هاي آن بر جامعه جهاني تحميل شده است. خطر اين نوع تروريسم به اندازه اي است که مبارزه براي ريشه کني آن لازمه اتحاد جهاني است. اميرعبداللهيان ، افراط گرايي ، تروريسم ، ذهنيت تکفيري و فرقه گرايي را چالش هايي برشمرد که همه را در منطقه و فراتر از آن تهديد مي کند و ضروري است که به صورت جمعي به اين چالش ها پاسخ داد .


وي در بخش ديگري از سخنانش به تبيين بحران فلسطين پرداخت و گفت :‌ بدون شک اشغال و ادامه رهيافت نفي حقوق اساسي فلسطينيان همچنان در صدر بزرگترين مشکلات خاورميانه است . ادامه نقض سيستماتيک حقوق بشر در سرزمين هاي اشغالي ، نفرت و افراط گرايي را افزايش مي دهد. اميرعبداللهيان افزود : در پرتو توافق هسته اي ايران و همچنين موافقت دولت سوريه با خلع سلاح شيميائي ، اکنون زمان آن رسيده است که درخواست خلع سلاح رژيم اشغالگر قدس بصورت جدي در دستور کار جامعه جهاني قرار گيرد.


معاون وزير امور خارجه با اشاره به کانون هاي بحران در غرب اسيا ، شرايط نگران کننده و تأسف بار جاري در سوريه، عراق، يمن و ليبي را نمونه هايي ملموس از پيامدهاي ناگوار و تأثربرانگيز رفتارهاي مداخله جويانه به جاي رفتار مسئولانه در قبال مسائل داخلي کشورها دانست.


وي عراق، ‌سوريه و يمن را مدل‌هاي يکسانِ بحران‌آفريني از طريق ترور ، افراطي‌گري ، خشونت ، کشتار و تجاوز دانست و تاکيد کرد : به هم تنيدگي امنيت بين المللي ايجاب مي کند که يکا يک اعضاي جامعه جهاني به آنچه در جغرافياي عراق، سوريه، لبنان، يمن، ليبي و ساير کانون هاي بي ثباتي و بحران در خليج فارس، خاورميانه و شمال آفريقا مي گذرد از دريچه امنيت ملي و امنيت جمعي بنگرند و براي حل و فصل سياسي اين بحرانها بکوشند.


اميرعبداللهيان افزود : اين ديدگاه به معني مجاز بودن اقدامات مداخله جويانه در مسائل داخلي کشورها به بهانه در خطر بودن امنيت ملي و يا امنيت بين المللي نيست، بلکه به معني پايبندي به رفتار مسئولانه و متعهدانه در قبال امنيت بين المللي است.


وي گفت : جمهوري اسلامي ايران معتقد است بدون اراده واقعي و همکاري واقعي جمعي نمي توان انتظار داشت افزايش روز افزون فعاليت گروه هاي تروريستي ، افراطي و بي مسئوليت کاهش يابد بر اين اساس، ما حمايت مالي و تسليحاتي برخي طرف ها از گروه هاي مسلح بي مسئوليت و دامن زدن به توطئه شوم فتنه طائفي و مذهبي را تقبيح مي کنيم.


معاون وزير امور خارجه هشدار داد : اکنون تروريسم و افراطي‌گري در منطقه غرب آسيا اعم از سوريه ، عراق ، يمن ، ليبي و فراتر از آن در اروپا مانند فرانسه گسترش يافته و هر روز شاهديم که گروه هاي تروريستي با توسل به وحشيانه‌ترين روش‌ها ، زنان، مردان و کودکان را قرباني و زيرساخت‌هاي کشورها را نابود مي‌کنند . افراط‌گرايان براي تأمين اهداف نامشروعشان از حمايت‌هاي اطلاعاتي ، تسليحاتي و مالي برخي بازيگران منطقه‌اي و بين‌المللي برخوردارند.


اميرعبداللهيان در بخش ديگري از سخنانش به تبيين ديدگاه هاي جمهوري اسلامي ايران در قبال بحران هاي منطقه پرداخت و افزود : تهران باور دارد که بحران هاي منطقه راهکار نظامي ندارد و معتقد است کاربرد زور در منطقه فقط بر نفرت و تقويت روند افراط گرايي مي افزايد و جز راهکار سياسي ، جايگزين ديگري براي حل و فصل چالش ها و بحران هاي سياسي ناشي از تفکرات تکفيري نيست .


وي ، طراحي‌ و برنامه‌ريزي‌ مشترک از جانب همه کشورها براي ريشه کني تروريسم ، مسدود شدن منابع مالي و راه هاي دستيابي تروريست ها به تسليحات پيشرفته و از بين رفتن مراکز آموزش‌ نظامي به آنان را از ديگر راهکارهاي حل و فصل بحران هاي منطقه برشمرد.


اميرعبداللهيان با تاکيد بر گفتگوي جدي و همکاري همه کشورهاي منطقه و فرا منطقه براي حل چالش ها و مشکلات افزود : جمهوري اسلامي ايران امنيت همسايگان را امنيت خود مي داند و اميدوار است که بازيگران منطقه اي و فرا منطقه اي به شکلي مثبت ، سازنده و مسئولانه به برنامه اقدام جدي براي عمل ، گفتگو و همکاري در مبارزه با تروريسم و تمرکز بر راه حل هاي سياسي پاسخ دهند .


معاون وزير خارجه گفت : ابتکار عمل هاي سازمان ملل راجع به مسائل منطقه ما وقتي موفقيت آميز خواهد بود که در خصوص مقابله جدي با تروريسم به موازات تقويت روندهاي سياسي منظقه اي چاره انديشي شود در غير اين صورت هرگونه راه حلي به نتيجه مطلوب نخواهد رسيد .


وي تصريح کرد : از نظر جمهوري اسلامي ايران امنيت يمن ، سوريه و عراق و نيز امنيت عربستان و منطقه مهم است اما عربستان نمي تواند امنيت ديگران را در سوريه ، عراق و يمن به مخاطره اندازد و امنيت خود را تامين کند ، اين تناقض است.


اميرعبداللهيان با اعلام حمايت تهران از محوريت سازمان ملل در حل سياسي همزمان مسائل منطقه و مبارزه جدي با تروريسم افزود : جمهوري اسلامي ايران با محکوميت تجاوزات خارجي به خاک يمن و رد هر گونه مداخله خارجي و نظامي در حل بحران ، از مذاکرات ژنو ، اقدام دبير کل سازمان ملل متحد براي گفتگوهاي يمني ـ يمني و تشکيل دولت فراگير وحدت ملي حمايت و پشتيباني مي کند.


وي گفت : جمهوري اسلامي ايران در چارچوب دکترين تعامل سازنده و تحرکات خردورزانه با همسايگان کار خواهد کرد و درخصوص آينده تحرکات سياسي ايران در نظم منطقه اي و نظام بين الملل ، اعتماد وجود دارد.


اميرعبداللهيان افزود : ايران در قبال کشورهاي فرامنطقه به تعامل سازنده متقابل مي‌انديشد و وجهه تعاملي کار را در نظر مي‌گيرد ؛ ما انتظار داريم طرف هاي مقابل نيز در پاسخ به تندروي ها و جنگ طلبان، منطق خردورزي سياسي و تعقل معطوف به آينده را در قبال ايران دنبال کنند.


معاون وزير امور خارجه همچنين هشدار داد : تجزيه عراق گسلي غيرقابل کنترل در منطقه ايجاد مي کند که به نفع هيچکس نيست ؛ براي جلوگيري از اين اتفاق، ايران همه ظرفيت هايش را به کار گرفته است. وي به رويدادهاي سوريه اشاره کرد و افزود : در منطق و سطح عملياتي، اين کشور نيازمند تحرک معنادار سياسي با هدف تفاهمي سياسي و راه حلي منطقي براي حل و فصل بحران است . اگر وضعيتي دموکراتيک با رأي گيري مطلوب به وجود آيد، شاهد ايجاد فضاي مناسبي در سوريه خواهيم بود. شکست راه حل سياسي در خصوص سوريه، زمينه هاي نشر حفره هاي امنيتي از اين کشور به محيط هاي پيراموني را بيش از گذشته فراهم مي کند.


اميرعبداللهيان تصريح کرد : برخي بانيان قطعنامه اخير حقوق بشر در خصوص سوريه به اين علت از جمهوري اسلامي ايران ، حزب الله و نيروهاي مردمي ضد تروريستي خشمگين هستند که اجازه داده نشده است تروريست هاي تکفيري به اهدافشان در عراق، سوريه و لبنان دست يابند.


وي در بخش ديگري از سخنانش گفت : حزب الله لبنان در مقابل اسرائيل سياست مقابله به مثل و دفاع متقابل را پيگيري مي کند ؛ حزب الله قدرتي جهادي – سياسي سازنده و موثر در لبنان است . جهاد حزب الله تهاجمي نبوده بلکه تدافعي است و تاکنون لبنان را از شر تروريسم و تجاوزات اسرائيل نجات داده است.


برچسب ها:
امیرعبداللهیان ،

وزارت خارجه ،

تروریست ،

_________________
ايران امنيت همسايگان را امنيت خود مي داند Rksme0c8gmpletjids8
ریحانه
ریحانه
گستره جهانی اردیسم Orodism

تعداد پستها : 852
امتیاز : 145720
اعتبار : 120
تاريخ التسجيل : 2011-08-28
العمر : 28

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد