دوستداران فلسفه اُرُدیسم Lovers of Orodism philosophy
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
التبادل الاعلاني

http://i.yapx.ru/KWnnJ.jpg

Subscribe to by Email
المواضيع الأخيرة
» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور الجزایر The philosophy of Orodism in Algeria
جامعه مجازی ایرانیان گرافیک : سخنان دروغینی که به کوروش بزرگ ... Emptyالسبت يوليو 24, 2021 2:59 am من طرف ریحانه

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کانادا The philosophy of Orodism in Canada
جامعه مجازی ایرانیان گرافیک : سخنان دروغینی که به کوروش بزرگ ... Emptyالسبت يوليو 24, 2021 2:58 am من طرف ریحانه

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور پرو The philosophy of Orodism in Peru
جامعه مجازی ایرانیان گرافیک : سخنان دروغینی که به کوروش بزرگ ... Emptyالسبت يوليو 24, 2021 2:57 am من طرف ریحانه

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نیکاراگوئه The philosophy of Orodism in Nicaragua
جامعه مجازی ایرانیان گرافیک : سخنان دروغینی که به کوروش بزرگ ... Emptyالسبت يوليو 24, 2021 2:56 am من طرف ریحانه

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آرژانتین The philosophy of Orodism in Argentina
جامعه مجازی ایرانیان گرافیک : سخنان دروغینی که به کوروش بزرگ ... Emptyالسبت يوليو 24, 2021 2:55 am من طرف ریحانه

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بوسنی و هرزگوین The philosophy of Orodism in Bosnia and Herzegovina
جامعه مجازی ایرانیان گرافیک : سخنان دروغینی که به کوروش بزرگ ... Emptyالسبت يوليو 24, 2021 2:39 am من طرف ریحانه

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور قرقیزستان The philosophy of Orodism in Kyrgyzstan
جامعه مجازی ایرانیان گرافیک : سخنان دروغینی که به کوروش بزرگ ... Emptyالسبت يوليو 24, 2021 2:35 am من طرف ریحانه

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ارمنستان The philosophy of Orodism in Armenia
جامعه مجازی ایرانیان گرافیک : سخنان دروغینی که به کوروش بزرگ ... Emptyالسبت يوليو 24, 2021 2:33 am من طرف ریحانه

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گویان The philosophy of Orodism in Guyana
جامعه مجازی ایرانیان گرافیک : سخنان دروغینی که به کوروش بزرگ ... Emptyالسبت يوليو 24, 2021 2:32 am من طرف ریحانه

تدفق ال RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 

جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
ریحانه - 1134
جامعه مجازی ایرانیان گرافیک : سخنان دروغینی که به کوروش بزرگ ... Vote_rcapجامعه مجازی ایرانیان گرافیک : سخنان دروغینی که به کوروش بزرگ ... Voting_barجامعه مجازی ایرانیان گرافیک : سخنان دروغینی که به کوروش بزرگ ... Vote_lcap 
baran - 977
جامعه مجازی ایرانیان گرافیک : سخنان دروغینی که به کوروش بزرگ ... Vote_rcapجامعه مجازی ایرانیان گرافیک : سخنان دروغینی که به کوروش بزرگ ... Voting_barجامعه مجازی ایرانیان گرافیک : سخنان دروغینی که به کوروش بزرگ ... Vote_lcap 
نگین - 562
لیلا - 421
Parmida - 303
نوشین آریا - 197
aryan - 160
روزبه شریفی - 106
kami - 52
سهیلا بخشی - 16

جامعه مجازی ایرانیان گرافیک : سخنان دروغینی که به کوروش بزرگ ...

جامعه مجازی ایرانیان گرافیک : سخنان دروغینی که به کوروش بزرگ ... Empty جامعه مجازی ایرانیان گرافیک : سخنان دروغینی که به کوروش بزرگ ...

پست من طرف ریحانه الثلاثاء يونيو 12, 2012 11:24 pm

سخنان دروغینی که به کوروش بزرگ نسبت می دهند !

در زیر متن پرسش و پاسخ آرش بهرامی از حکیم ارد بزرگ (برجسته ترین اندیشمند حال حاضر کشورمان) درباره جملاتی که به کورش هخامنشی نسبت می دهند و این روزها بازار داغی هم در سایت ها و وبلاگهای مختلف پیدا کرده آورده می شود :

جامعه مجازی ایرانیان گرافیک : سخنان دروغینی که به کوروش بزرگ ... Xoqhtekcff30b6j98zp

آرش بهرامی :

آیا همه جمله ایی که از کورش نقل میشه واقعا از خود ایشون بود ؟ چون به نظرم اکثرا دور از ذهنه

این جملات را ببینید آیا اینها از کورش هستند ؟

دستانی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستند که رو به آسمان دعا می کنند.
خداوندا دستهایم خالی است ودلم غرق در آرزوها -یا به قدرت بیکرانت دستانم راتوانا گردان یا دلم را ازآرزوهای دست نیافتنی خالی کن.
اگر میخواهید دشمنان خود را تنبیه کنید به دوستان خود محبت کنید.
آنچه جذاب است سهولت نیست، دشواری هم نیست، بلکه دشواری رسیدن به سهولتاست .
وقتی توبیخ را با تمجید پایان می دهید، افراد درباره رفتار و عملکرد خود فکرمی کنند، نه رفتار و عملکرد شما.
سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد.
اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید، همان نتیجه ای را میگیرید که همیشه می گرفتید .
افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند.
پیش از آنکه پاسخی بدهی با یک نفر مشورت کن ولی پیش از آنکه تصمیم بگیری باچند نفر.
کار بزرگ وجود ندارد، به شرطی که آن را به کارهای کوچکتر تقسیم کنیم .
کارتان را آغاز کنید، توانایی انجامش بدنبال می آید .
انسان همان می شود که اغلب به آن فکر می کند .
همواره بیاد داشته باشید آخرین کلید باقیمانده، شاید بازگشاینده قفل درباشد.
تنها راهی که به شکست می انجامد، تلاش نکردن است .
دشوارترین قدم، همان قدم اول است .
عمر شما از زمانی شروع می شود که اختیار سرنوشت خویش را در دست می گیرید .
آفتاب به گیاهی حرارت می دهد که سر از خاک بیرون آورده باشد .
وقتی زندگی چیز زیادی به شما نمی دهد، بخاطر این است که شما چیز زیادی از آننخواسته اید .
من یاور یقین و عدالتم من زندگی ها خواهم ساخت، من خوشی های بسیار خواهم آورد
من ملتم را سربلند ساحت زمین خواهم کرد، زیرا شادمانی او شادمانی من است.کوروش کبیر

پاسخ حکیم ارد بزرگ :

بجز متن منشور کوروش بزرگ و همچنین تعدادی سنگ نوشته تمامی سخنان منتسب به ایشان دروغ است . براستی اغلب این سخنان پایه و اساسی تاریخی ندارند و می توان آنها را زاییده ذهن وبلاگنویسان و البته برخی دشمنان این شخصیت بزرگ دانست . تمامی جملاتی که شما به عنوان نمونه اینجا نوشته اید از آن کورش بزرگ نیست .

نویسندگان این سخنان شاید می پندارند با این کار به کورش بزرگ و ایران خدمتی نموده اند که این اشتباه است و در نهایت موجب سستی نگاه همگانی به بنیان چنین شخصیت ملی خواهد شد .

از جوانان کشورمان می خواهم این سخنان را به نام سخن کورش بزرگ به کار نگیرند که این خیانت است به آن بزرگ و فرزندان آینده این سرزمین .

برگرفته از :

http://iraniangraphic.com/text/37240/%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%A7%D9%86_%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%BA%DB%8C%D9%86%DB%8C_%DA%A9%D9%87_%D8%A8%D9%87_%DA%A9%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%B4_%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF_%D9%86%D8%B3%D8%A8%D8%AA_%D9%85%DB%8C_%D8%AF%D9%87%D9%86%D8%AF_.html

ریحانه
ریحانه
گستره جهانی اردیسم Orodism

تعداد پستها : 1134
اعتبار : 120

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة