دوستداران فلسفه اُرُدیسم Lovers of Orodism philosophy
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
التبادل الاعلاني

http://i.yapx.ru/KWnnJ.jpg

Subscribe to by Email
المواضيع الأخيرة
» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور الجزایر The philosophy of Orodism in Algeria
 قلب جغد پیر شکست Emptyالسبت يوليو 24, 2021 2:59 am من طرف ریحانه

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کانادا The philosophy of Orodism in Canada
 قلب جغد پیر شکست Emptyالسبت يوليو 24, 2021 2:58 am من طرف ریحانه

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور پرو The philosophy of Orodism in Peru
 قلب جغد پیر شکست Emptyالسبت يوليو 24, 2021 2:57 am من طرف ریحانه

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نیکاراگوئه The philosophy of Orodism in Nicaragua
 قلب جغد پیر شکست Emptyالسبت يوليو 24, 2021 2:56 am من طرف ریحانه

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آرژانتین The philosophy of Orodism in Argentina
 قلب جغد پیر شکست Emptyالسبت يوليو 24, 2021 2:55 am من طرف ریحانه

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بوسنی و هرزگوین The philosophy of Orodism in Bosnia and Herzegovina
 قلب جغد پیر شکست Emptyالسبت يوليو 24, 2021 2:39 am من طرف ریحانه

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور قرقیزستان The philosophy of Orodism in Kyrgyzstan
 قلب جغد پیر شکست Emptyالسبت يوليو 24, 2021 2:35 am من طرف ریحانه

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ارمنستان The philosophy of Orodism in Armenia
 قلب جغد پیر شکست Emptyالسبت يوليو 24, 2021 2:33 am من طرف ریحانه

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گویان The philosophy of Orodism in Guyana
 قلب جغد پیر شکست Emptyالسبت يوليو 24, 2021 2:32 am من طرف ریحانه

تدفق ال RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 

جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
ریحانه - 1134
 قلب جغد پیر شکست Vote_rcap قلب جغد پیر شکست Voting_bar قلب جغد پیر شکست Vote_lcap 
baran - 977
 قلب جغد پیر شکست Vote_rcap قلب جغد پیر شکست Voting_bar قلب جغد پیر شکست Vote_lcap 
نگین - 562
لیلا - 421
Parmida - 303
نوشین آریا - 197
aryan - 160
روزبه شریفی - 106
kami - 52
سهیلا بخشی - 16

قلب جغد پیر شکست

قلب جغد پیر شکست Empty قلب جغد پیر شکست

پست من طرف ریحانه الأربعاء فبراير 25, 2015 2:28 pm

جغدی روی کنگره های قدیمی دنیا نشسته بود. زندگی را تماشا میکرد. رفتن و ردپای آن را. و آدمهایی را می دید که به سنگ و ستون، به در و دیوار دل می بندند. جغد اما می دانست که سنگ ها ترک می خورند، ستون ها فرو می ریزند، درها می شکنند و دیوارها خراب می شوند. او بارها و بارها تاجهای شکسته، غرورهای تکه پاره شده را لابلای خاکروبه های کاخ دنیا دیده بود. او همیشه آوازهایی درباره دنیا و ناپایداری اش می خواند و فکر می کرد شاید پرده های ضخیم دل آدمها، با این آواز کمی بلرزد.
روزی کبوتری از آن حوالی رد می شد، آواز جغد را که شنید، گفت: بهتر است سکوت کنی و آواز نخوانی. آدمها آوازت را دوست ندارند. غمگین شان می کنی. دوستت ندارند. می گویند بدیمنی و بدشگون و جز خبر بد، چیزی نداری.
قلب جغد پیر شکست و دیگر آواز نخواند.
سکوت او آسمان را افسرده کرد. آن وقت خدا به جغد گفت: آوازخوان کنگره های خاکی من! پس چرا دیگر آواز نمی خوانی؟ دل آسمانم گرفته است.
جغد گفت: خدایا! آدمهایت مرا و آوازهایم را دوست ندارند.
خدا گفت: آوازهای تو بوی دل کندن می دهد و آدمها عاشق دل بستن اند. دل بستن به هر چیز کوچک و هر چیز بزرگ. تو مرغ تماشا و اندیشه ای! و آن که می بیند و می اندیشد، به هیچ چیز دل نمی بندد. دل نبستن سخت ترین و قشنگ ترین کار دنیاست. اما تو بخوان و همیشه بخوان که آواز تو حقیقت است و طعم حقیقت تلخ.
جغد به خاطر خدا باز هم بر کنگره های دنیا می خواند و آنکس که می فهمد، می داند آواز او پیغام خداست.
ریحانه
ریحانه
گستره جهانی اردیسم Orodism

تعداد پستها : 1134
اعتبار : 120

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

قلب جغد پیر شکست Empty رد: قلب جغد پیر شکست

پست من طرف ریحانه الأربعاء فبراير 25, 2015 2:28 pm

Marjan F-danesh [rtl] ۱:۳٥ ‎ق.ظ[/rtl] - [rtl]یکشنبه، ۸ دی ۱۳٩٢[/rtl]
سلام. این داستان فوق العاده ، و بینهایت زیبا و دلنشین بود

از شما متشکرم

قلب جغد پیر شکست IR مینا [rtl] ۸:٠٥ ‎ب.ظ[/rtl] - [rtl]چهارشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۱۳٩٢[/rtl]
خوب بود قلب جغد پیر شکست 41

قلب جغد پیر شکست IR مائده [rtl] ۱۱:۱۸ ‎ب.ظ[/rtl] - [rtl]یکشنبه، ۱٢ آذر ۱۳٩۱[/rtl]
سلام خیلی قشنگ بود

قلب جغد پیر شکست IR بهاری [rtl] ٤:٥٧ ‎ب.ظ[/rtl] - [rtl]شنبه، ٢٦ فروردین ۱۳٩۱[/rtl]
جالب بود اما عالی نبود

قلب جغد پیر شکست IR علیرضا [rtl] ٢:٥۸ ‎ب.ظ[/rtl] - [rtl]جمعه، ۱۸ فروردین ۱۳٩۱[/rtl]
تینا واقعا عالی بودن دستت درد نکنه.
ریحانه
ریحانه
گستره جهانی اردیسم Orodism

تعداد پستها : 1134
اعتبار : 120

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه